Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka to naturalny wybór, kiedy nasz maluch przestaje mieścić się w wózku głębokim lub jest mu tam po prostu niewygodnie. W przypadku tak małego niemowlęcia trzeba jednak przyłożyć się do jej wyboru, by postawić na model jak najlepszy dla rozwoju dziecka, a pryz tym wygodny zarówno dla małego pasażera, jak i osoby prowadzącej wózek. Na szczęście rynek jest szeroki, możliwości mamy mnóstwo – choć bywa to też utrudnieniem, gdy właściwie nie wiemy, w którą stronę się zwrócić.

Jeśli właśnie stoicie przed takim dylematem, przychodzimy z pomocą! W naszym poradniku podpowiadamy, jaka spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka jest najlepsza i jak ją znaleźć oraz na co zwrócić uwagę.

Gondola czy spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka?

Rodzice często zastanawiają się, czy przesadzenie półrocznego malucha do spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka to dobry pomysł. Czasem jednak nie mamy wyjścia, na przykład gdy nasza pociecha intensywnie rośnie i już nie mieści się w gondoli. Warto to zrobić także ze względów bezpieczeństwa, gdy dziecko wykazuje zainteresowanie otaczającym światem, próbuje siadać, chwytając się ścianki, wychyla się i istnieje ryzyko, że wypadnie z wózka.

Biorąc pod uwagę, że spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka jest płytsza i nie zapewnia takiej ochrony przed warunkami atmosferycznymi, wybierzmy odpowiednią porę roku na zmianę wózka. Optymalnie jest zrobić to na wiosnę lub latem, jednak czasem nie ma wyjścia – wtedy dbajmy o ciepłe ubranie dziecka i koniecznie zabezpieczmy nóżki przed wychłodzeniem.

Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka
Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka / Jaka najlepsza? Ranking, cena i opinie

Jaką spacerówkę dla 6-miesięcznego dziecka kupić?

By znaleźć najlepszą spacerówkę dla 6-miesięcznego dziecka, powinniśmy się przyjrzeć kilku ważnym aspektom.

Należą do nich:

  1. Oparcie,
  2. Rodzaj siedziska,
  3. Bezpieczeństwo,
  4. Waga i rozmiar po złożeniu,
  5. uda,
  6. Rączka do prowadzenia,
  7. Kierunek jazdy,
  8. Dodatki.

Oparcie w spacerówce dla 6-miesięcznego dziecka

Dobra spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka koniecznie musi posiadać oparcie rozkładane na płasko. Dlaczego? W tym wieku znakomita większość maluchów nie siada jeszcze samodzielnie, i choć wydaje nam się, że nasza pociecha siedzi stabilnie, nie jest to zbyt zdrowa dla niej pozycja. Dlatego dzieci, które jeszcze nie siadają, powinny jeździć w spacerówce dla 6-miesięcznego dziecka z płynną regulacją pochylenia oparcia w pozycji na płasko lub lekko podniesione.

Rodzaj siedziska w spacerówce dla 6-miesięcznego dziecka

Z tego powodu, o którym wspominaliśmy przed chwilą, dobra spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka nie będzie wózkiem typu parasolka. Jeśli chodzi o rodzaj siedziska, do wyboru mamy tradycyjne, które jest dosyć duże i starczy na dłużej, a także kubełkowe. To drugie zyskuje sporą popularność nie tylko dlatego, że nowocześnie wygląda, ale też dlatego, że otula dziecko i zapewnia mu stabilną pozycję.

Jaka Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka
Jaka Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka najlepsza? Opinie, ranking i cena

Bezpieczeństwo w spacerówce dla 6-miesięcznego dziecka

Mówiliśmy już, że do spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka warto przesadzić malucha ze względu na jego bezpieczeństwo, by nie wypadł z wózka głębokiego. Tymczasem rodzice mają obawy, że w spacerówce jest to jeszcze bardziej prawdopodobne. Wystarczy jednak zapiąć pasy i prawidłowo zamontować pałąk lub stoliczek znajdujący się przed dzieckiem, a upadek z wózka stanie się praktycznie niemożliwy.

Waga i rozmiar spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka

Niby oczywistym wyborem, jeśli chodzi o spacerówkę dla 6-miesięcznego dziecka, jest ta z zestawu 3w1, czyli siedzisko montowane na tym samym stelażu, co gondola. Szybko jednak rezygnujemy z tego pomysłu, gdyż taki wózek dużo waży, a przy tym zajmuje mnóstwo miejsca po złożeniu i raczej nie mieści się w bagażniku małego, miejskiego samochodu.

Na szczęście rynek obfituje w lekkie, poniżej 10 kilogramów spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka, które składa się jedną ręką do niewielkich rozmiarów i prowadzi po podłożu jak walizkę. To duże ułatwienie, gdy w jednej ręce musimy nieść dziecko, a w drugiej wózek.

Buda w spacerówce dla 6-miesięcznego dziecka

Dobry wózek spacerowy dla 6-miesięcznego dziecka posiada dużą, rozkładaną budę, która chroni malucha przed warunkami atmosferycznymi. Chodzi przede wszystkim o słońce, ale osłania ona także przed deszczem i wiatrem. Ważne, by była wysuwana możliwie daleko, aby zapewniała ochronę na jak największej powierzchni. Można wybrać model z opcją peek-a-boo, czyli możliwością podniesienia budy od tyłu, od strony rodzica i spoglądania na malucha bez konieczności ciągłego okrążania wózka.

Rączka do prowadzenia w spacerówce dla 6-miesięcznego dziecka

Szukając najlepszej spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka, nie możemy zapominać o własnej wygodzie. W tym celu wybierzmy ergonomiczną rączkę, pokrytą antypoślizgowym materiałem, na której dodatkowo można zawiesić torbę z niezbędnymi akcesoriami. To nie wszystko – zwróćmy uwagę, czy wysokość prowadnicy jest regulowana tak, aby wygodnie mogły prowadzić wózek osoby o różnym wzroście.

Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka a kierunek jazdy

Obawy rodziców budzi również fakt, że maluch w gondoli był prowadzony twarzą do rodzica i mogliśmy na niego spoglądać. Z tego powodu niektóre spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka posiadają możliwość odwrócenia kierunku jazdy tak, by dziecko jechało tyłem do trasy, a przodem do nas. Najlepszym rozwiązaniem jest przekładana rączka do prowadzenia, choć przekładane siedzisko również może się sprawdzić.

Najlepsza Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka
Najlepsza Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka

Jaka spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka jest najlepsza? Dodatki

Najlepsza spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka może być wyposażona w wiele dodatków, które umilają korzystanie z niej. Mowa tu o ładnej tapicerce – optymalnie byłoby, gdyby można ją było ściągnąć do prania; solidnych hamulcach, skrętnych, dużych kołach z możliwością zablokowania do jazdy na wprost, by poradziły sobie nawet z trudnym terenem. Dodatkami, po których poznamy najlepszą spacerówkę dla 6-miesięcznego dziecka, są także folia przeciwdeszczowa, moskitiera oraz uchwyt na napój dla rodzica i dedykowana do konkretnego wózka torba.

Gdzie kupić spacerówkę dla 6-miesięcznego dziecka?

Najlepsza spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka to zakup, którego dokonamy w sklepach z akcesoriami dla dzieci, z wózkami oraz w sklepach internetowych. Do producentów takich wózków należą na przykład KinderKraft, Chicco, Joie, Maxi Cosi, Lionelo, Coletto, Hauck i inni.

Cena spacerówki dla 6-miesięcznego dziecka

Dobra spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka to zakup, którego dokonamy już dysponując budżetem około 400 zł. Najdroższe modele znanych firm mogą osiągać pułap nawet 4000 zł.

Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka – opinie

Czy Waszym zdaniem przesadzanie tak małego dziecka w siedzisko spacerowe to dobry wybór? W jakim wieku Waszej pociechy Wy podjęliście taką decyzję? Czekamy na Wasze opinie o spacerówkach dla 6-miesięcznego dziecka w komentarzach!

Spacerówka dla 6-miesięcznego dziecka / Ranking najlepszych

By choć trochę pomóc Wam w tym trudnym wyborze, przygotowaliśmy zestawienie polecanych modeli tego typu wózków. Przed zakupem koniecznie zapoznajcie się z naszym rankingiem najlepszych spacerówek dla 6-miesięcznego dziecka.