Co kupić na prezent na roczek dla dziewczynki? Jeśli to pytanie nie daje ci spokoju, zapoznaj się z naszymi propozycjami. Oryginalne, niebanalne, a przede wszystkim dające dużo frajdy dziecku – takie naszym zdaniem powinny być prezenty na roczek dla dzieci.

1. Piramida do układania

Plastikowe lub drewniane kółka lub klocki nakładane na bolec to zabawki, która nie tylko potrafią zająć dziecko na długi czas, ale także uczą je koordynacji ruchów, rozpoznawania kolorów i kształtów oraz porównywania wielkości. Piramida w kształcie wieży, domku, a nawet misia czy rakiety to dobry prezent dla każdego rocznego malucha. Za prostą piramidkę z kubeczków lub kółek zapłacimy już około 10 złotych, natomiast większe, drewniane lub pluszowe piramidki, mogą kosztować nawet 100 złotych.

2. Naczynia do samodzielnego jedzenia

Samodzielne jedzenie dla rocznej dziewczynki to nie lada sztuka i… zabawa. Można jej dodatkowo uprzyjemnić to zadanie, kupując w prezencie zestaw naczynek przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Wykonane z przyjemnego w dotyku plastiku, estetyczne i dopasowane kształtem i wielkością do małych rączek – takie powinny być idealne naczynia dla małego dziecka. Za ich komplet zapłacimy od 30 do 200 złotych.

Naczynia i sztućce dla dzieci mają piękne kształty i kolory, które zachęcają do samodzielnego jedzenia i picia
Naczynia i sztućce dla dzieci mają piękne kształty i kolory, które zachęcają do samodzielnego jedzenia i picia

Zestawy naczyń dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

3. Lalki zawsze na czasie

Nawet dziewczynki, które skończyły dopiero roczek, chętnie bawią się lalkami. Najlepsze będą dla nich miękkie lalki, szmaciane albo gumowe, przypominające kształtem niemowlę lub dziewczynkę. Za taką lalkę zapłacimy od 40 do nawet 500 złotych.

Haba Lalka Nelly
Haba Lalka Nelly

Lalki dla dziewczynek

Porównaj aktualne ceny

4. Wózki dla lalek – idealny prezent na roczek

Wózek dla lalki to prezent, który zapewni każdej dziewczynce dużo frajdy. Jeśli przy tym będzie to stabilny pojazd, na przykład drewniany, stanie się bezpiecznym wsparciem podczas stawiania pierwszych kroków. Drewniany wózek dla lalek może kosztować od 100 do 300 złotych.

5. Klocki – budować i burzyć

Dziecko, które od najmłodszych lat ma okazję bawić się klockami, w szybkim czasie uczy się konstruowania budowli, wyczucia przestrzeni i dopasowywania kształtów. Roczna dziewczynka z radością również będzie burzyć wszelkie konstrukcje. Klocki dla dziecka w tym wieku powinny być na tyle duże, aby nie groziły zadławieniem się. Prosty zestaw klocków z drewna lub plastiku można kupić już za 20 złotych, natomiast najdroższe zestawy klocków dla małych dzieci kosztują około 200 złotych.

Klocki drewniane Plan Toys Zamek księżniczki
Klocki drewniane Plan Toys Zamek księżniczki

Klocki drewniane dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

6. Książki są dobre na każdą okazję

Książki dla dziecka w wieku 12 miesięcy mogą mieć różne formy: książeczki gumowe, przeznaczone do kąpieli, z grubej tektury, a nawet z pluszu czy tkaniny. Prócz tego, że nie będą się zbyt szybko niszczyć, zapewnią dziecku kontakt z różnymi materiałami, a przy tym zachęcą do oglądania. Doskonałym prezentem dla rocznej dziewczynki będzie książeczka interaktywna, umożliwiająca działanie takie jak przesuwanie, wciskanie, wkładanie i wyjmowanie. Za takie książeczki zapłacimy od 30 do 90 złotych.

Zabawki dla dziewczynek na prezent na roczek
Zabawki na roczek dla dziewczynki

Prezenty na roczek dla dziewczynki!

Porównaj aktualne ceny

7. Drewniane puzzle

Drewniane puzzle jako prezent dla dziewczynki na roczek to dobry pomysł dla tych, którzy pragną uczyć dziecko cierpliwości i skupienia podczas świetnej zabawy. Takie proste puzzle najczęściej składają się z podstawki z wyżłobionymi kształtami oraz figurkami, które trzeba do nich dopasować. Figurki powinny mieć uchwyty ułatwiające dziecku układanie. Misie, lalki i zwierzęta to motywy na puzzlach, które powinny przypaść do gustu małej dziewczynce. Drewniane puzzle edukacyjne kosztują w granicach 30 – 130 złotych.

8. Jeździki – frajda nie tylko dla dziewczynek

Wszelkiego rodzaju jeździki dla małych dzieci gwarantują małym dzieciom dużo dobrej zabawy, bez względu na ich płeć. Dzięki takim zabawkom mogą one wykorzystywać swoje świeżo zdobyte umiejętności – poruszanie się przy pomocy własnych mięśni. Jeździki dwu, trój – lub czterokołowe można nabyć w cenie od 100 do 400 złotych.

Jeździk to doskonały prezent na roczek, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca
Jeździk to doskonały prezent na roczek, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca

Jeździki dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

9. Pamiątki, które będą cenne za kilkanaście lat

Ręcznie robione przedmioty takie jak album na zdjęcia, kartka z życzeniami czy skrzynka na pamiątki, które będą zbierać rodzice, będą stanowiły nie lada atrakcję dla dziewczynki w przyszłości. Taki prezent nigdy nie straci na wartości; im starszy, tym bardziej będzie cenny. Ceny takich pamiątek uzależnione są od indywidualnego wykonawcy. Ręczenie wykonana kartka może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a album i pudełka na pamiątki nawet kilkaset złotych.

Wybraliśmy kilka pomysłów podpowiadających jaki prezent na roczek dla dziewczynki wybrać i kupić. Jeśli macie swoje złote pomysły i idee to zapraszamy do komentarzy. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i opiniami. Pomóżmy sobie wzajemnie stworzyć listę idealnych pomysłów!