Nie ma znaczenia, czy nasz roczny maluch umie raczkować, stać, czy chodzić. Jedno jest pewne: uwielbia się bawić i wykorzystywać zdobyte dopiero co umiejętności. Największą frajdę sprawia małemu dziecku możliwość odkrywania nowych możliwości i sprawdzania, na ile potrafi wpływać na otaczający go świat. Dlatego uważamy, że prezent na roczek dla chłopca powinien przede wszystkim zachęcać go do aktywności.

Jeździki

Umiejętność poruszania pojazdem sprawia chłopcom niezwykłą przyjemność już od najmłodszych lat. Jeździk dostosowany do wieku dziecka nie tylko zajmie go na długi czas, ale również pozwoli na ćwiczenie całego ciała i wpłynie korzystnie na zmysł równowagi. Dzięki takim zabawkom dziecko uczy się, że może poruszać się nie tylko o własnych nogach, ale także przy pomocy pojazdów, co stanowi świetne ćwiczenie przed jazdą na rowerze. Ceny jeździków wahają się od 100 do 400 złotych.

Jeździk dla dzieci Puky F550
Jeździk dla dzieci Puky F550

Jeździki dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

Tunele

Kolorowy tunel położony na dywanie sprawi, że roczny maluch będzie chciał zobaczyć, co jest w środku, a także,

Konik na biegunach to zabawka, która nigdy nie traci na atrakcyjności dla dzieci
Konik na biegunach to zabawka, która nigdy nie traci na atrakcyjności dla dzieci
czy może przejść na drugą stronę. Jeśli dziecko ma rodzeństwo, taka zabawka będzie niezastąpionym akcesorium do wspólnych zabaw. Tunele mogą przybierać postać prostej tuby, ale również zamku królewskiego czy tunelu kolejowego. Za najtańszy tunel zapłacimy około 70 złotych, najdroższy kosztuje około 200 złotych.

Zabawki na płozach

Nieśmiertelny konik na biegunach, który bawił w dzieciństwie nawet naszych pradziadków, z pewnością spodoba się również rocznemu chłopcu w XXI wieku. Obecnie mamy jednak znacznie szersze pole do popisu, jeśli chodzi o wybór zabawki na biegunach. Oprócz koników znaleźć można również krówki, owieczki, a nawet samochody. Za zabawki takie zapłacimy od 130 do 600 złotych.

Zabawki dla chłopców na prezent na roczek
Zabawki na roczek dla chłopców

Zabawki dla chłopców na roczek!

Porównaj aktualne ceny

Huśtawki

Jeśli mały solenizant nie ma jeszcze huśtawki, to pierwsze urodziny są doskonałą okazją do tego, żeby mu ją kupić. Ponieważ maluch jeszcze potrzebuje zabezpieczenia, dobrze się sprawdzą w tym wypadku drewniane huśtawki z opuszczanymi szczebelkami lub plastikowe w formie kubełka. Można je zamontować zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Kosztują jedynie 30 – 50 złotych.

Zabawki do pchania

Zabawki, o które dziecko może się oprzeć (a zwykle jeszcze nie do końca pewnie stawia kroki w tym wieku) i które może pchać przed sobą, dostarczą mu dużo radości. Jeśli dodatkowo taka zabawka ma formę wózka, do którego można załadować na przykład klocki, to posłuży dziecku jeszcze co najmniej kilka lat. Zabawki do pchania w postaci zwierzątek mogą stanowić dużą atrakcję każdego spaceru. Drewniane, niewielkie zabawki na patyku przeznaczone do pchania można kupić już za kilkanaście złotych, natomiast drewniane wózki to już wydatek wysokości nawet 300 złotych.

Pchacz Legler Piaskowy Dziadek 5848
Pchacz Legler Piaskowy Dziadek 5848

Pchacze i chodziki dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

Zabawki do ciągnięcia

Zabawka do ciągnięcia może być nieodłącznym towarzyszem dziecięcych spacerów, ale także zabaw w domu. Zwierzątka, lokomotywy, samochody, samolot czy helikopter ciągnięte na sznurku dostarczą rocznemu chłopcu mnóstwo radości. Bardzo estetycznie wykonane zabawki z drewna można kupić już za kilka złotych, natomiast większe, również wykonane z drewna (na przykład wózki do załadowania) mogą kosztować nawet 200 złotych.

Instrumenty

Dużo hałasu to dużo zabawy dla rocznego dziecka
Dużo hałasu to dużo zabawy dla rocznego dziecka
Robienie hałasu przy pomocy przeznaczonych do tego celu instrumentów takich jak cymbałki, grzechotki, bębenki, gwizdki czy trąbki może przyprawić rodziców o ból głowy. Jest to jednak tylko jedna strona medalu. Dzięki takim zabawkom dziecko uczy się, że jego działanie wpływa na powstawanie dźwięków, a tworzenie tych dźwięków to nie lada gratka dla takiego malucha. Proste, drewniane cymbałki kosztują około 20 złotych, natomiast zestawy gwizdków czy innych instrumentów mogą osiągać cenę nawet 300 złotych.

Klocki

Klocki to zabawki, które, podobnie jak wspomniany wcześniej koń na biegunach, nigdy nie tracą na swej atrakcyjności dla maluchów. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór klocków dla małych dzieci. Poszczególne zestawy różnią się między sobą wielkością i materiałem, ale znaleźć możemy je także w wielu wzorach i kolorach. Mogą to być zabawki z pianki, drewniane, kolorowe lub w naturalnych barwach, plastikowe czy obszyte materiałem. Ceny klocków dla rocznego dziecka wahają się w granicach od 30 do 500 złotych.

Klocki LEGO CLASSIC 10698 Kreatywne
Klocki LEGO CLASSIC 10698 Kreatywne

Klocki dla dzieci

Porównaj aktualne ceny

Przedstawiliśmy kilka ciekawych propozycji i pomysłów na to jaki na prezent na roczek dla chłopca wybrać i kupić. Czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie, pomysły i propozycje w komentarzach. Im więcej ciekawych rozwiązań zbierzemy tym lepiej!