Meble dla chłopaka do pokoju / Młodzieżowe i dziecięce

Urządzając i aranżując pokój dziecka trzeba wziąć pod uwagę jego płeć. Inaczej będzie wyglądał pokój dla dziewczynki, a inaczej dla chłopca. Różnić je będzie zarówno kolorystyka, jaki motywy umieszczone na ścianach czy meblach. W pokoju małej królewny dominować będzie przeważnie kolor różowy oraz ulubione lalki czy kotki. Dla syna wybierzemy raczej motywy związane np. z piłką nożną czy samochodami.

Meble dla chłopca
Meble młodzieżowe dla chłopca

Jakie meble dla chłopca wybrać i kupić?

Niezbędnymi elementami, które powinny znaleźć się w chłopięcym pokoju to: biurko, szafa na ubrania dziecka, łóżko oraz miejsce na zabawki. Wybierając meble dla chłopca, warto kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka i jego zainteresowaniami. Pokój musi być tak urządzony, aby maluch czuł się w nim dobrze i chciał się w nim bawić. Producenci prześcigają się w coraz szerszej ofercie różnych motywów przewodnich nadrukowanych na meblach dla chłopców. Ważne aby wybrany komplet był wykonany z przyjaznych i naturalnych materiałów, jednocześnie zestaw musi być wygodny ale i bezpieczny. Meble dla chłopca powinny odpowiadać jego osobowości, wzmacniać jego pasje i być dostosowane do jego temperamentu.

Łóżko dla chłopca

Łóżko dla chłopca należy wybrać odpowiednio do wieku oraz wzrostu dziecka. W sklepach do wyboru będziemy mieć łóżeczka niemowlęce oraz tradycyjne łóżka o wymiarach o szerokości od 70 do 120 cm i długości sięgającej nawet 200 cm. Zawsze warto kupić trochę większy model, niż się pierwotnie zakładało, ponieważ dzieci naprawdę bardzo szybko rosną. Jeśli urządzamy pokój np. dla rodzeństwa, można wziąć pod uwagę zakup łóżka piętrowego. Warto przyjrzeć się również materacom dla dzieci. Nie mogą być ani zbyt twarde, ani za miękkie. Młody kręgosłup wymaga odpowiedniego podparcia.

Meble dla chłopaka
Meble dziecięce dla chłopaka

Szafy dla chłopca

Szafy oraz inne meble w pokoju, mogą być utrzymane w tej samej stylistyce, co łóżko. Przyda się przynajmniej jedna pojemna, duża szafa, która pomieści większość ubrań oraz okrycia wierzchnie. Jeśli mamy miejsce można dokupić jeszcze dodatkowe komody np. z szufladami, w których pochowamy wszystkie zabawki czy przybory szkolne naszego dziecka. Przydadzą się także wszelkiego rodzaju półki i regały, na których można ustawić nie tylko książki.

Biurko

Biurko, krzesło czy fotel, lampka na biurko – jeśli nasze dziecko jest już w wieku szkolnym, w pokoju powinno znaleźć się także biurko do odrabiania lekcji. Musi być ono odpowiednio dopasowane do wzrostu naszego malucha. Równie ważne jest siedzenie, na którym dziecko będzie spędzało po kilka godzin dziennie. Wybierając krzesło czy fotel do biurka musimy patrzeć, jaką postawę będzie przyjmował nasz maluch. Nie może być skrzywiony czy zgarbiony, ponieważ może się to odbić na jego zdrowiu. Przyda się również punktowa lampka na biurko, która dodatkowo oświetli książki i zeszyty podczas odrabiania lekcji.

Dodatki i akcesoria do pokoju chłopca

Jakie meble dla chłopca wybrać i kupić? Dobrym pomysłem na udekorowanie pokoju dla chłopca jest zakup kolorowego dywanu czy lampy sufitowej w fikuśnym kształcie. Dla starszej pociechy przydadzą się wszelkiego rodzaju pufy czy poduszki, na których będą mogli usiąść koledzy naszego dziecka. Również zakup pasującej do motywów w urządzanym pokoju pościeli jest sposobem na to, aby pomieszczenie tworzyło jedność. Chłopiec który lubi bawić się samochodami, ucieszy się z pewnością z dywanu z nadrukowaną na nim autostradą. Wielbiciel piłki nożnej, będzie zadowolony z dywanu przypominającego murawę piłkarską. Dla fana koszykówki, można kupić mały, plastikowy kosz do którego będzie mógł wrzucać szmaciane piłki.

Comments are closed.

Navigate