Dobre krzesło obrotowe dla dziecka do biurka

krzeslo obrotowe dla dzieci
Krzeslo obrotowe dla dzieci.
Biurko i krzesło są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia w pokoju dziecka. Odpowiednio dobrany fotel biurkowy, zapewnia komfort nauki i odpowiednie podparcie dla ciągle rosnącego kręgosłupa. Najlepszym wyborem będzie obrotowe krzesło z regulowaną wysokością oparcia i siedziska. Dobrze aby wybrany model był wyposażony także w podłokietniki, które zapewnią odpowiednią pozycję przy biurku. Dobre krzesło musi odciążać kręgosłup i podtrzymujące go mięśnie oraz dopasowywać się do potrzeb użytkownika. Powinno mieć ładną i funkcjonalną tapicerkę oraz niewygórowaną cenę. W sklepach jest mnóstwo modeli, które różnią się między sobą wzorami oraz jakością wykonania. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

Krzesła obrotowe dla dzieci – Ranking TOP 10

Tapicerka

Dobrze aby obicie było wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Dzięki temu podczas dłuższego siedzenia, w jednej pozycji, nie spocą się plecy i pośladki naszego dziecka. Powinno być atrakcyjne wizualnie dla nas i naszej pociechy, ale również odporne na zabrudzenia oraz łatwe do czyszczenia. Dobrze sprawdzi się kolorowa tapicerka. Dla małych alergików polecana jest eko – skóra, która nie zbiera kurzu.

Podłokietniki

Warto wybrać model krzesła biurkowego który ma podłokietniki. Ułatwiają one utrzymywanie wyprostowanych pleców oraz zmniejszają napięcie mięśni w ramionach i rękach. Podłokietniki muszą znajdować się na takiej wysokości, by wraz z rękoma położonymi na biurku tworzyć kąt prosty. Najlepiej aby była możliwość ich regulacji.

Halmar Dziecięce krzesło obrotowe Kubuś
Halmar Dziecięce krzesło obrotowe Kubuś

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka wybrać i kupić?

Porównaj aktualne ceny… ->

Oparcie

Trzeba wybrać krzesło, które będzie miało oparcie dopasowane są do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Musi podpierać kręgosłup w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Ważna jest regulacja oparcia, jego wysokości i stopnia odchylenia, tak aby idealnie dopasować je do sylwetki użytkownika. Plecy maja być podparte i odciążone.

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka wybrać i kupić?

Siedzisko w wybranym krzesełku musi być dostatecznie miękkie, aby siedzenie nie było uciążliwe dla pośladków. Nie warto kupować siedziska rozmiarowo dobranego na wyrost. Najlepiej jest przymierzyć dziecko do wybranego modelu, optymalną głębokość określa długość ud naszej pociechy. Kiedy dziecko siedzi, szerokość siedziska powinna być większa od niego tylko na kilka centymetrów. Wysokość najlepiej aby była regulowana, stopy muszą opierać się o podłogę a nogi zgięte w kolanach powinny być ułożone pod kątem prostym.

Kółka

Wybrane krzesło powinno posiadać samo – hamowane kółka, które zapewniają bezpieczeństwo. Muszą one zapewniać także płynne przesuwanie się krzesła. Miękkie sprawdzają się na utwardzonych powierzchniach, a twarde na podłogach pokrytych np wykładziną czy dywanem.

Halmar Fotel Gol
Halmar Fotel Gol

Obrotowe fotele dziecięce do 200 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Dodatki i akcesoria

Dobrze aby krzesło dla dziecka posiadało zagłówek i podnóżek, które również zapewniają większy komfort jego użytkowania.

Atesty i certyfikaty

Fotel biurkowy powinien posiadać wszelkie wymagane atesty oraz certyfikaty. Sprzęt kupujemy dla dziecka, więc jego bezpieczeństwo musi być dla nas priorytetem. Z pewnością coś dla swojej pociechy wpadnie Wam w oko.

Ceny krzeseł obrotowych dla dzieci

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka wybrać i kupić? Porządnie wykonane krzesło kosztuje około kilkaset złotych.

Porównaj aktualne ceny krzeseł obrotowych na Skąpiec.pl… ->

Comments are closed.

Navigate