Krzesełko do karmienia Caretero Magnus
Krzesełko do karmienia Caretero Magnus
Wybór krzesełka do karmienia, kiedy w sklepach jest mnóstwo najróżniejszych modeli, nie jest taki prosty. Krzesełko do karmienia może być składane, drewniane czy też montowane do stołu. Poszczególne modele różnią się między sobą funkcjonalnością, wymiarami, wykonaniem oraz oczywiście ceną. Jednak to jeden z bardziej przydatnych, a nawet uniwersalnych mebli, dla naszych pociech. Służy nie tylko do karmienia, ale również do zabaw, czy nauki samodzielnego jedzenia. Dzięki niemu dziecko może towarzyszyć nam podczas wspólnych posiłków, co wzmacnia więzi rodzinne. Wybierając odpowiedni model dla naszego brzdąca, warto zastanowić się nad tym, jak długo chcemy, by nasza pociecha z niego korzystała, ile mamy miejsca na krzesełko i z czego ma być wykonane, bo to istotnie wpływa na jego ciężar (lekki plastik, czy cięższe drewno). Na co zwracać uwagę wybierając krzesełko do karmienia?

Jakie krzesełko do karmienia dzieci wybrać i kupić?

Rodzaje – w sklepach można dostać klasyczne modele wolnostojące, które zabierają najwięcej miejsca, jednak są najpraktyczniejsze. Można w nich wyregulować prawie każdą część, od wysokości, przez siedzisko, oparcie oraz tackę. Wśród nich często można spotkać modele, które dają się później przerobić na stolik z krzesełkiem, czy chodzik. Jeśli jednak nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca, możemy wybrać składane krzesełko do karmienia. Modele te są idealne do transportu, ponieważ po złożeniu, bez problemu zabierzemy je ze sobą. Sprawdzą się na wakacjach oraz na wszystkich wizytach u rodziny. Do wyboru mamy także krzesełko nadstawkę, które montujemy na zwykłym krześle. Wówczas dziecko siedzi z nami przy stole, jak każdy domownik. Niektóre modele są wyposażone w nóżki, dzięki którym można przerobić nadstawkę na klasyczne krzesełko wolnostojące. Na rynku są również krzesełka mocowane do blatu, które montuje się za pomocą antypoślizgowych zaczepów do stołu. Trzeba je jednak przyczepiać tylko do solidnych i ciężkich stołów.

Krzesełka do karmienia dzieci – Ranking TOP 10

Siedzisko i materiał tapicerki

Siedzisko musi być wygodne, miękkie oraz łatwe do utrzymania w czystości. Twarde plastikowe krzesełka lub ze zbyt cienką tapicerką, mogą się nie sprawdzić.Materiał tapicerki najlepiej aby był zdejmowany, co pomoże je utrzymać w czystości. Lepiej nie wybierać materiałów porowatych, bo znacznie trudniej się je czyści. Z kolei ceratowe obszycie nie może być zbyt śliskie, aby dziecko nie zjechało nam z krzesełka.

Regulacja i zabezpieczenia

– ważne aby oparcie i podnóżek były regulowane, dzięki czemu dopasujemy je do wymiarów rosnącego dziecka. Trzeba pamiętać o tym, że im większa regulacja, tym dłuższy czas użytkowania. Ważnym elementem zabezpieczenia są szelki, najlepiej pięciopunktowe, które obejmują nie tylko biodra, ale również ramiona malucha. Uniemożliwi to przypadkowemu wypadnięciu dziecka z krzesełka. Istotnym elementem jest także pasek czy przegródka między nóżkami, która z kolei zapobiega wyślizgnięciu się dziecka dołem. Krzesełko musi być przede wszystkim stabilne. Tacka – musi być na tyle duża, aby postawić na niej talerzyk i kubek naszej pociechy. Ważne by była łatwa do czyszczenia. Najlepiej aby można ją było zdjąć i dokładnie posprzątać. Przyda się nie wielkie wgłębienie na kubek oraz nieco podwyższone brzegi samej tacki, co jest pomocne przy nauce samodzielnego jedzenia.

Krzesełko do karmienia dzieci KinderKraft Sun
Krzesełko do karmienia dzieci KinderKraft Sun

Inne

Zazwyczaj rodzicom zależy na dobrej jakości, wygodzie ich dziecka i tym, aby przyjmowało ono w wybranym siedzisku prawidłową postawę, co pomoże uchronić je przed wadliwymi skrzywieniami kręgosłupa. Krzesełko musi również pasować nam pod względem estetycznym, tak by stanowiło jedność z ogólnym wystrojem naszego domu. Nie wszystkim odpowiada plastikowy mebel, z kolei u innych drewniane siedzisko nie będzie funkcjonalne, ze względu na jego większą wagę. Ważne aby wybrać krzesełko do karmienia, które posłuży nam na długo. Musi być ono także dopasowane do wieku i ciężaru naszego dziecka. Niektóre modele na rynku mogą posłużyć nawet od 6 miesiąca do 3/4 roku życia dziecka. Dobrym rozwiązaniem są również kółka, dzięki którym bez problemu przesuniemy krzesełko w dowolne miejsce, np. do stołu. Trzeba jednak pamiętać o tym, by były wyposażone w blokadę.

Cena krzesełek do karmienia dzieci

Jakie krzesełko do karmienia dzieci wybrać i kupić? Krzesełka do karmienia to wydatek od około 50 złotych w wzwyż.

Baby Design BAMBI krzesełko do karmienia dzieci BEIGE 09
Baby Design BAMBI krzesełko do karmienia dzieci BEIGE 09

Krzesełka do karmienia

Porównaj aktualne ceny