Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+
Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+
Dzieci rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Nawet jeśli jednego dnia niemowlak karmiony piersią najadał się do syta, to już kolejnego może się okazać, że mleko matki jest niewystarczającym posiłkiem. Co wtedy należy zrobić? W takich sytuacjach dieta dziecka musi zostać wzbogacona o specjalne mleko modyfikowane. Jest to dobry moment na zakup butelki do karmienia. Rodzice malutkich dzieci muszą zwracać uwagę przede wszystkim na pojemność butelki oraz na rodzaj smoczka.

Butelka dla dziecka – rozmiary

Z dobraniem rozmiaru butelki nikt nie powinien mieć kłopotu bowiem producenci smoczków do butelek, klasyfikują je według specjalnej numeracji. Należy także wspomnieć, że w przypadku starszych dzieci butelka służy nie tylko do picia mleka, ale także do soczków, wody i herbaty. Z doświadczenia wielu młodych rodziców wiadomo, że na zakupie jednej butelki się nie obejdzie. Najlepiej jest mieć jedną butelkę do mleka a także co najmniej dwie do innych napojów.

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić?

Przeglądając ofertę sklepową można trafić na wiele ciekawych wzorów, kształtów i kolorów. W przypadku nieco większych dzieci kolor i wzór na butelce będzie odgrywał duże znaczenie. O wiele przyjemniej jest pić mleko z butelki z ciekawym zwierzęcym wzorem. Rodzicie do wyboru mają całą gamę kolorów i fasonów. Dzieci, które same już potrafią trzymać butelkę można zaopatrzyć w produkt, który ma wygodne uchwyty lub specjalną dziurkę w środku. Dzięki temu nasza pociecha wygodnie będzie mogła trzymać butelkę. Jeżeli chodzi o konkretne fasony to do wyboru mamy butelki klasyczne, lekko wygięte, małe i pękate oraz ze wspomnianym wcześniej otworem w środku. Szyjki butelek mogą być wąskie lub szerokie. Ten drugi rodzaj bardzo ułatwia dokładnie mycie.

Butelki dla dzieci – Ranking TOP 10

Butelka dla dziecka – rodzaje

Ze względu na rodzaj butelki możemy podzielić także na szklane, plastikowe, silikonowe, poliwęglanowe i polipropylenowe. Każdy rodzaj posiada swoje wady i zalety. I tak na przykład butelkę szklaną można w prosty sposób wysterylizować, a jej ścianki odporne są na przebarwienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku serwowania soków. Z drugiej strony szklanka butelka to ryzyko stłuczenia oraz duży ciężar i nieporęczność. Silikonowe butelki są bardzo trwałe, lekkie, łatwo utrzymać je w czystości, ale mogą się przebarwiać. Wybierając butelkę kierujmy się atestem oraz specjalnymi oznaczeniami. Butelki polipropylenowe muszą mieć znak PP, natomiast te z poliwęglanu powinny mieć oznaczenie PC.

Butelki dla dzieci Canpol BabiesAktualna cena
Butelki dla dzieci NUKAktualna cena
Butelki dla dzieci Tommee TippeeAktualna cena
Butelki dla dzieci ChiccoAktualna cena

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić? W kwestii rozmiaru butelka dla dziecka powinna być przystosowana wielkością do jego wieku. Sześciomiesięczne dzieci mogą mieć butelki o pojemności 200/ 250 ml. Taka porcja mleka powinna wystarczyć na jednorazowy posiłek. Butelki duże, czyli powyżej 250 ml przeznaczone są dla rocznych i starszych dzieci.

Wodę potrzebną do napojenia dzieci warto czerpać z dzbanków z filtrem. Więcej na ten temat tutaj frushi.pl/dzbanek-filtrujacy-wode

Gdzie kupić butelki dla dzieci?

Butelki dla dzieci TOMMEE TIPPEE, Butelka 150 ml
Butelki dla dzieci TOMMEE TIPPEE, Butelka 150 ml

Najpopularniejsze butelki dziecięce

Porównaj aktualne ceny