Jaki fotelik samochodowy 9-36 kg? Z funkcją spania czy bez?

Fotelik samochodowy 9-36 kg KinderKraft Smart
Fotelik samochodowy 9-36 kg KinderKraft Smart
Fotelik samochodowy 9 – 36 kg to model bardzo uniwersalny. Modele z tego przedziału będą pasować zarówno na dziecko 9 miesięczne, jak i na 12 latka. Takie modele fotelików samochodowych mogą być opcją ekonomiczną, kiedy nie mamy zbyt dużego budżetu. Tego rodzaju fotelik powinien wystarczyć na naprawdę długi okres użytkowania, a wydatek będziemy mieli jeden. Wielu ich przeciwników zarzuca tym modelom, że nie są odpowiednie dla dzieci z tak rozległego przedziału wiekowego. Jednak są one w większości, wyposażone w specjalne wkładki, dzięki którym dostosowujemy je do wielkości naszej pociechy. Foteliki samochodowe 9 – 36 kilogramów będą dobre jeśli nasze dziecko w wieku czterech lat jest dość drobne, lub odwrotnie kiedy jesteśmy rodzicami nieco grubiutkiego dwulatka. Wówczas nie ma sensu zakup modelu z przedziału 9-18 kilogramów, bo zbyt szybko z niego wyrośnie, a fotelik 15- 36 kilogramów jest jeszcze stanowczo zbyt duży.

Jaki fotelik samochodowy 9 – 36 kg wybrać i kupić?

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo, warto więc zerknąć na wyniki ogólnie dostępnych testów zderzeniowych. Nie powinno być to jednak jedynym wskaźnikiem przy wyborze fotelika samochodowego. Ważny jest także sposób mocowania – tradycyjny za pomocą pasów lub z systemem ISOFIX. Najczęściej wybierany jest ten drugi rodzaj, uznawany za bezpieczniejszy i bardziej pewny. Dobrze jest również sprawdzić, czy wybrany model ma homologację, która dopuszcza go do sprzedaży. Maluch musi wygodnie siedzieć w foteliku i powinien być przypięty do niego za pomocą pięciopunktowych pasów.

Foteliki samochodowe 9 – 36 kilogramów – Ranking TOP 10

Fotelik samochodowy 9 – 36 kg – dodatkowe informacje

Konstrukcja upatrzonego modelu musi być trwała i wykonana z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią długie i wygodne użytkowanie. Ergonomiczne podłokietniki oraz dość duży i regulowany zagłówek, stanowią również o wygodzie podróżowania naszej pociechy. Wyściełane nakładki na pasy chronią przed otarciami i podrażnieniami delikatnej skóry dziecka. Przyda się także miękka i zdejmowana tapicerka, którą w razie czego można wyprać. Kolorystykę najlepiej wybrać ciemną, bo dziecko jednak potrafi się nieźle pobrudzić. Łatwość montażu zagłówka oraz innych elementów jest również ważna.

Zobacz także inne rodzaje fotelików dla dzieci do samochodu w kategorii wagowej 9-36 KG:

Foteliki samochodowe 9-36 KG z IsoFixAktualna cena
Foteliki samochodowe 9-36 KG montowane przodemAktualna cena

Ceny fotelików od 9 do 36 kg

Jaki fotelik samochodowy 9 – 36 kg wybrać i kupić? Ceny fotelików samochodowych z przedziału 9 – 36 kilogramów rozpoczynają się od około 100 złotych. Dobry fotelik samochodowy 9-36 kg kosztuje w okolicy 300 – 400 zł.

Fotelik samochodowy 9-36 kg 4Baby Weelmo
Fotelik samochodowy 9-36 kg 4Baby Weelmo

Najpopularniejsze foteliki od 9 do 36 kg

Porównaj aktualne ceny

Comments are closed.

Navigate