Idealna butelka dla dziecka

Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+
Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+

Dzieci rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Nawet jeśli jednego dnia niemowlak karmiony piersią najadał się do syta, to już kolejnego może się okazać, że mleko matki jest niewystarczającym posiłkiem. Co wtedy należy zrobić? W takich sytuacjach dieta dziecka musi zostać wzbogacona o specjalne mleko modyfikowane. Jest to dobry moment na zakup butelki do karmienia. Rodzice malutkich dzieci muszą zwracać uwagę przede wszystkim na pojemność butelki oraz na rodzaj smoczka. Te z małym przepływem nadają się dla noworodków i nieco starszych niemowlaków. Z kolei te z większą dziurką mogą być stosowane u trochę większych dzieci. Z dobraniem rozmiaru nikt nie powinien mieć kłopotu bowiem producenci smoczków do butelek, klasyfikują je według specjalnej numeracji. Należy także wspomnieć, że w przypadku starszych dzieci butelka służy nie tylko do picia mleka, ale także do soczków, wody i herbaty. Z doświadczenia wielu młodych rodziców wiadomo, że na zakupie jednej butelki się nie obejdzie. Najlepiej jest mieć jedną butelkę do mleka a także co najmniej dwie do innych napojów.

Butelki dla dzieci – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa butelki Producent Cena butelki
1Banquet Butelka Touch 0,8 l CzerwonyBanquetAktualna Cena
2Banquet Butelka Touch 0,8 l NiebieskiBanquetAktualna Cena
3BabyOno Butelka antykolkowa , szerokootworowa 120 ml 1210BabyOnoAktualna Cena
4Tommee Tippee Sportowa Butelka 300ml 36msc.+ Basic-niebieskaTommee TippeeAktualna Cena
5Tommee Tippee Sportowa Butelka 300ml 36msc.+ Basic-różowaTommee TippeeAktualna Cena
6Tommee Tippee Butelka ze Smoczkiem 150ml +0Tommee TippeeAktualna Cena
7NUK Butelka PP 240ml BABY ROSE lateks + smoczek kaszka gratisNUKAktualna Cena

Pełna lista najlepszych butelek dziecięcych… ->

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić?

Przeglądając ofertę sklepową można trafić na wiele ciekawych wzorów, kształtów i kolorów. W przypadku nieco większych dzieci kolor i wzór na butelce będzie odgrywał duże znaczenie. O wiele przyjemniej jest pić mleko z butelki z ciekawym zwierzęcym wzorem. Rodzicie do wyboru mają całą gamę kolorów i fasonów. Dzieci, które same już potrafią trzymać butelkę można zaopatrzyć w produkt, który ma wygodne uchwyty lub specjalną dziurkę w środku. Dzięki temu nasza pociecha wygodnie będzie mogła trzymać butelkę. Jeżeli chodzi o konkretne fasony to do wyboru mamy butelki klasyczne, lekko wygięte, małe i pękate oraz ze wspomnianym wcześniej otworem w środku. Szyjki butelek mogą być wąskie lub szerokie. Ten drugi rodzaj bardzo ułatwia dokładnie mycie.

Więcej porad na temat butelek znajdziesz tutaj -> http://butelkidladzieci.pl/

Ze względu na rodzaj butelki możemy podzielić także na szklane, plastikowe, silikonowe, poliwęglanowe i polipropylenowe. Każdy rodzaj posiada swoje wady i zalety. I tak na przykład butelkę szklaną można w prosty sposób wysterylizować, a jej ścianki odporne są na przebarwienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku serwowania soków. Z drugiej strony szklanka butelka to ryzyko stłuczenia oraz duży ciężar i nieporęczność. Silikonowe butelki są bardzo trwałe, lekkie, łatwo utrzymać je w czystości, ale mogą się przebarwiać. Wybierając butelkę kierujmy się atestem oraz specjalnymi oznaczeniami. Butelki polipropylenowe muszą mieć znak PP, natomiast te z poliwęglanu powinny mieć oznaczenie PC.

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić? W kwestii rozmiaru butelka dla dziecka powinna być przystosowana wielkością do jego wieku. Sześciomiesięczne dzieci mogą mieć butelki o pojemności 200/ 250 ml. Taka porcja mleka powinna wystarczyć na jednorazowy posiłek. Butelki duże, czyli powyżej 250 ml przeznaczone są dla rocznych i starszych dzieci.

Incoming search terms:

  • jaka jest lepsza butelka do picia 1 5 rocznego dziecka
  • ranking butelek dla noworodka
  • starsze dzieci mleko z butelki

2 komentarze

  1. W podróży idealna będzie nieco większa butelka, w domu może być mniejsza. Wszystko zależy od sytuacji. Ja mogę polecić starszym maluchom butelki w kształcie balonika. Jakoś je dzieci bardziej lubią ;)

  2. Czego to ludzie nie wymyślą.kiedyś po butelce od piwa nakładało się smoczek i gitara, a teraz? No mają dobrze te dzieciaki, a mamy wygodniej.

Dodaj opinię

Navigate