Idealna butelka dla dziecka

Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+
Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+

Dzieci rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Nawet jeśli jednego dnia niemowlak karmiony piersią najadał się do syta, to już kolejnego może się okazać, że mleko matki jest niewystarczającym posiłkiem. Co wtedy należy zrobić? W takich sytuacjach dieta dziecka musi zostać wzbogacona o specjalne mleko modyfikowane. Jest to dobry moment na zakup butelki do karmienia. Rodzice malutkich dzieci muszą zwracać uwagę przede wszystkim na pojemność butelki oraz na rodzaj smoczka. Te z małym przepływem nadają się dla noworodków i nieco starszych niemowlaków. Z kolei te z większą dziurką mogą być stosowane u trochę większych dzieci. Z dobraniem rozmiaru nikt nie powinien mieć kłopotu bowiem producenci smoczków do butelek, klasyfikują je według specjalnej numeracji. Należy także wspomnieć, że w przypadku starszych dzieci butelka służy nie tylko do picia mleka, ale także do soczków, wody i herbaty. Z doświadczenia wielu młodych rodziców wiadomo, że na zakupie jednej butelki się nie obejdzie. Najlepiej jest mieć jedną butelkę do mleka a także co najmniej dwie do innych napojów.

Butelki dla dzieci – Ranking TOP 7

Pozycja Nazwa butelki Producent Cena butelki
1Chicco Butelka plastikowa 150 ml 00070750000080ChiccoAktualna Cena
2Disney NUK Butelka Sports Cup, Donald 450ml, biała, silikonowy sportowy ustnik 1DisneyAktualna Cena
3Canpol babies Butelka EasyStart Fruits 300ml bez BPA- czerwona 3035211Canpol babiesAktualna Cena
4Chicco Butelka Plastikowa 240 ml Smoczek Silikonowy 4M+ 7572511ChiccoAktualna Cena
5Chicco Butelka Plastikowa 240 ml Smoczek Kauczuk 4M+ 7572411ChiccoAktualna Cena
6 Built Bottle Buddy - Termoopakowanie do butelki z uchwytem (Baby Pink Mini Dots)ChiccoAktualna Cena
7Canpol babies Butelka szerokootworowa EasyStart 240mlCanpol babiesAktualna Cena

Pełna lista najlepszych butelek dziecięcych… ->

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić?

Przeglądając ofertę sklepową można trafić na wiele ciekawych wzorów, kształtów i kolorów. W przypadku nieco większych dzieci kolor i wzór na butelce będzie odgrywał duże znaczenie. O wiele przyjemniej jest pić mleko z butelki z ciekawym zwierzęcym wzorem. Rodzicie do wyboru mają całą gamę kolorów i fasonów. Dzieci, które same już potrafią trzymać butelkę można zaopatrzyć w produkt, który ma wygodne uchwyty lub specjalną dziurkę w środku. Dzięki temu nasza pociecha wygodnie będzie mogła trzymać butelkę. Jeżeli chodzi o konkretne fasony to do wyboru mamy butelki klasyczne, lekko wygięte, małe i pękate oraz ze wspomnianym wcześniej otworem w środku. Szyjki butelek mogą być wąskie lub szerokie. Ten drugi rodzaj bardzo ułatwia dokładnie mycie.

Więcej porad na temat butelek znajdziesz tutaj -> http://butelkidladzieci.pl/

Ze względu na rodzaj butelki możemy podzielić także na szklane, plastikowe, silikonowe, poliwęglanowe i polipropylenowe. Każdy rodzaj posiada swoje wady i zalety. I tak na przykład butelkę szklaną można w prosty sposób wysterylizować, a jej ścianki odporne są na przebarwienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku serwowania soków. Z drugiej strony szklanka butelka to ryzyko stłuczenia oraz duży ciężar i nieporęczność. Silikonowe butelki są bardzo trwałe, lekkie, łatwo utrzymać je w czystości, ale mogą się przebarwiać. Wybierając butelkę kierujmy się atestem oraz specjalnymi oznaczeniami. Butelki polipropylenowe muszą mieć znak PP, natomiast te z poliwęglanu powinny mieć oznaczenie PC.

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić? W kwestii rozmiaru butelka dla dziecka powinna być przystosowana wielkością do jego wieku. Sześciomiesięczne dzieci mogą mieć butelki o pojemności 200/ 250 ml. Taka porcja mleka powinna wystarczyć na jednorazowy posiłek. Butelki duże, czyli powyżej 250 ml przeznaczone są dla rocznych i starszych dzieci.

Incoming search terms:

  • butelja dla dziecka
  • butelka dla niemowląt herbaty cena
  • polscy profucenci dzieciecych butelek

2 opinie

  1. W podróży idealna będzie nieco większa butelka, w domu może być mniejsza. Wszystko zależy od sytuacji. Ja mogę polecić starszym maluchom butelki w kształcie balonika. Jakoś je dzieci bardziej lubią ;)

  2. Czego to ludzie nie wymyślą.kiedyś po butelce od piwa nakładało się smoczek i gitara, a teraz? No mają dobrze te dzieciaki, a mamy wygodniej.

Dodaj opinię

Navigate