Wyprawka dla dziecka

Idealna butelka dla dziecka

Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+
Butelka do karmienia BabyOno Butelka szklana szerokootworowa 120ml 0+
Dzieci rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. Nawet jeśli jednego dnia niemowlak karmiony piersią najadał się do syta, to już kolejnego może się okazać, że mleko matki jest niewystarczającym posiłkiem. Co wtedy należy zrobić? W takich sytuacjach dieta dziecka musi zostać wzbogacona o specjalne mleko modyfikowane. Jest to dobry moment na zakup butelki do karmienia. Rodzice malutkich dzieci muszą zwracać uwagę przede wszystkim na pojemność butelki oraz na rodzaj smoczka. Te z małym przepływem nadają się dla noworodków i nieco starszych niemowlaków. Z kolei te z większą dziurką mogą być stosowane u trochę większych dzieci. Z dobraniem rozmiaru nikt nie powinien mieć kłopotu bowiem producenci smoczków do butelek, klasyfikują je według specjalnej numeracji. Należy także wspomnieć, że w przypadku starszych dzieci butelka służy nie tylko do picia mleka, ale także do soczków, wody i herbaty. Z doświadczenia wielu młodych rodziców wiadomo, że na zakupie jednej butelki się nie obejdzie. Najlepiej jest mieć jedną butelkę do mleka a także co najmniej dwie do innych napojów.

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić?

Przeglądając ofertę sklepową można trafić na wiele ciekawych wzorów, kształtów i kolorów. W przypadku nieco większych dzieci kolor i wzór na butelce będzie odgrywał duże znaczenie. O wiele przyjemniej jest pić mleko z butelki z ciekawym zwierzęcym wzorem. Rodzicie do wyboru mają całą gamę kolorów i fasonów. Dzieci, które same już potrafią trzymać butelkę można zaopatrzyć w produkt, który ma wygodne uchwyty lub specjalną dziurkę w środku. Dzięki temu nasza pociecha wygodnie będzie mogła trzymać butelkę. Jeżeli chodzi o konkretne fasony to do wyboru mamy butelki klasyczne, lekko wygięte, małe i pękate oraz ze wspomnianym wcześniej otworem w środku. Szyjki butelek mogą być wąskie lub szerokie. Ten drugi rodzaj bardzo ułatwia dokładnie mycie.

Butelki dla dzieci – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa butelki Producent Cena butelki
1Canpol babies BUTELKA ANIMALS 120ML 11/820Canpol babiesAktualna Cena
2Canpol babies BUTELKA AFRYKA 120ML 11/850Canpol babiesAktualna Cena
3Canpol babies Butelka szklana 120 ml DEKOROWANA 0+ m-cy (42/202)Canpol babiesAktualna Cena
4Canpol babies Butelka dekorowana - 120 ml 59/100Canpol babiesAktualna Cena
5Canpol babies Butelka MASZYNY 120 ml 11/849 - 1 szt.Canpol babiesAktualna Cena
6Canpol babies BUTELKA ANIMALS 250ML 11/810Canpol babiesAktualna Cena
7Canpol babies BUTELKA PROFILOWANA 320ML 59/205Canpol babiesAktualna Cena
8Canpol babies BUTELKA WESOŁE ZWIERZAKI 250ML 11/841Canpol babiesAktualna Cena
9Chicco Butelka plastikowa Well-Being 150ml od urodzenia różowa 00020611100050ChiccoAktualna Cena
10Chicco Butelka plastikowa Well-Being 150ml od urodzenia 00020610300050ChiccoAktualna Cena

Pełna lista butelek dla dzieci >>>

Ze względu na rodzaj butelki możemy podzielić także na szklane, plastikowe, silikonowe, poliwęglanowe i polipropylenowe. Każdy rodzaj posiada swoje wady i zalety. I tak na przykład butelkę szklaną można w prosty sposób wysterylizować, a jej ścianki odporne są na przebarwienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku serwowania soków. Z drugiej strony szklanka butelka to ryzyko stłuczenia oraz duży ciężar i nieporęczność. Silikonowe butelki są bardzo trwałe, lekkie, łatwo utrzymać je w czystości, ale mogą się przebarwiać. Wybierając butelkę kierujmy się atestem oraz specjalnymi oznaczeniami. Butelki polipropylenowe muszą mieć znak PP, natomiast te z poliwęglanu powinny mieć oznaczenie PC.

Butelki dla dzieci Canpol Babies Aktualna cena
Butelki dla dzieci NUK Aktualna cena
Butelki dla dzieci Tommee Tippee Aktualna cena
Butelki dla dzieci Chicco Aktualna cena

Jaką butelkę dla dziecka wybrać i kupić? W kwestii rozmiaru butelka dla dziecka powinna być przystosowana wielkością do jego wieku. Sześciomiesięczne dzieci mogą mieć butelki o pojemności 200/ 250 ml. Taka porcja mleka powinna wystarczyć na jednorazowy posiłek. Butelki duże, czyli powyżej 250 ml przeznaczone są dla rocznych i starszych dzieci.

Gdzie kupić butelki dla dzieci?

Butelki dla dzieci TOMMEE TIPPEE, Butelka 150 ml
Butelki dla dzieci TOMMEE TIPPEE, Butelka 150 ml

Najpopularniejsze butelki dziecięce

Porównaj aktualne ceny

Tak szukaliście wyprawki:

 • jaka butelka dla rocznego dziecka
 • butelki do picia dla rocznego dziecka
 • jaka butelke kupic dla 1 5 roczniaka
 • jaki smoczek do butelki dla rocznego dziecka
 • jakie butelki dla noworodka 2015
 • ranking butelek dla noworodka
<<< Fotelik samochodowy 9-36 kg | Podgrzewacz do butelek >>>

Idealna butelka dla dziecka - 3 komentarze

 1. Gunia

  W podróży idealna będzie nieco większa butelka, w domu może być mniejsza. Wszystko zależy od sytuacji. Ja mogę polecić starszym maluchom butelki w kształcie balonika. Jakoś je dzieci bardziej lubią ;)

 2. Marta

  Czego to ludzie nie wymyślą.kiedyś po butelce od piwa nakładało się smoczek i gitara, a teraz? No mają dobrze te dzieciaki, a mamy wygodniej.

 3. Zuzia

  Zakupiłam na allegro butelkę Avent i jestem bardzo zadowolona. Moje koleżanki też sobie chwalą, więc nie będę szukała innej.

Dodaj opinię

Podziel się opinią. Bez obaw, Twój mejl nie będzie widoczny.